Wersje językowe
Blog
Jak uszyć śpiworek dla pluszaka albo lalki? 0
Jak uszyć śpiworek dla pluszaka albo lalki?

Macie już prezenty na Dzień Dziecka? Nieeee? To do roboty! Taaaak? To zawsze mały dodatek będzie mile widziany :)

Mamy bowiem dla Was efektowną i uroczą, a do tego bardzo szybką propozycję, dzięki której w dodatku wykorzystacie resztki tkanin, tasiemek i czego tam macie, co śliczne i czeka aż się do czegoś nada :)

Ponieważ moja Córka gromadzi z wiekiem coraz większą menażerię w łóżku, a każde zwierzątko musi mieć swoją poduszkę, to już nie bardzo jest miejsce na poduszkę dla Córki. Stąd pomysł na indywidualny śpiworek dla każdego, tak by nie zajmował więcej miejsca niż sam pluszak.

Przygotowujemy:
- kawałki tkanin odpowiednie wielkością dla lalek/przytulanek
- trochę ociepliny silikonowej lub kulki silikonowej do zrobienia podusi
- opcjonalnie: tasiemki do ozdoby
- opcjonalnie: cienką ocieplinę do wypełnienia

1. Przymierzamy długość i szerokość paska, z którego będziemy szyć śpiworek tak, by dało się zawinąć górną jego część i zrobić tam poduszkę, a z dolną zawinąć w celu okrycia dolnych partii podmiotu śpiworek zamieszkującego.


3. Z podszewki wycinamy taki sam prostokąt, tylko może być krótszy (jestem już chyba znana z takich naukowych sformułowań) - ponieważ i tak górna część schowa się pod poduszką. Zszywamy krótszymi bokami (prawą do prawej) oba prostokąty:


4. Zszywamy ze sobą prostokąty (prawą do prawej) wzdłuż długich krawędzi tak, żeby kawałek podszewki był widoczny na wierzchu dolnej części śpiworka. Bo żeby ładniej było :) Po przewróceniu na prawą stronę tak to wygląda:


Można też, dla maksymalnego komfortu, włożyć między warstwy ocieplinę poliestrową - da to też troszkę usztywnienia.

5. W miejscu łączenia części możemy naszyć tasiemkę zygzak albo jakąś inną. I w zasadzie można było to zrobić przed zszywaniem długich boków :)


6. Robimy podusię. Podwijamy 1 cm górnej krawędzi wierzchniej części i składamy prawą stroną do prawej część, z której będzie poduszka i przyszywamy po bokach, o tak:


7. Po przewróceniu tej kieszonki podusiowej stębnujemy po podwiniętej krawędzi pozostawiając dziurę na wypchanie wypełnieniem. O taką:


8. Po napchaniu wypełnienia przeszywamy dziurę i podusia gotowa. Teraz podwijamy dolną część w ten sposób, żeby zwierz/lalka miał(a) wygodnie i zszywamy prawą do prawej (a konkretnie wierzchem do wierzchu), w ten sposób:


Ważne, żeby ścieg był w linii z ściegiem wewnętrznym poduszki, zgodnie ze strzałką na zdjęciu:


9. Po wywróceniu dolnej części na prawą stronę śpiworek prawie gotowy:


10. Pozostaje tylko przeszyć boki między podusią a dolną częścią, by krawędzie nie odstawały:


I wsadzić pluszaka i/lub lalkę do śpiworka! Widzicie ten uśmiech na jego pyszczku? ;) A uśmiech na pyszczku Waszego dziecka będzie jeszcze większy!


W rolach głównych:
bawełna amarantowe groszki
bawełna miętowy czteroliść quatrefoil
tasiemka zygzak granatowa
wypełnienie silikonowe

Gościnnie:
Pies - Ikea

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl