Wersje językowe
Blog
Jak uszyć etui na sztućce? 0
Jak uszyć etui na sztućce?

Dziś (dla odmiany) szybciutki tutorial. Taki, że jeszcze spokojnie zdążycie do Świąt. I nie mam tu na myśli Bożego Narodzenia :)

Dla urozmaicenia ozdób wielkanocnych, lub też dla pozaświątecznych wielbicieli króliczków i ładnych przedmiotów - moja dzisiejsza propozycja to kieszonka na sztućce w kształcie zajączków :)


Będziemy potrzebować:
- niewielkie kawałki tkanin (z pół metra spokojnie dwa króliczki wyjdą)
- ociepliny poliestrowej
- papieru

1. Robimy sobie szablon. Bierzemy sztućce i sprawdzamy jakiej długości musi być tułów, cośtam sobie bazgrzemy, poprawiamy i męczymy.


2. Wycinamy i bardzo jesteśmy z siebie zadowoleni. Alternatywnie można pobrać szablon (pliki poniżej), który powstał na bazie tego pierwszego odręcznego z pewnymi ulepszeniami: dłuższe stopy (te pierwsze były nie do wywrócenia na prawą stronę) oraz ogonek wyżej (w pierwszej wersji zlewał się ze stopami i przypominał wielką piętę).


3. Odrysowujemy szablon na podwójnie złożonej tkaninie i wycinamy z zapasem. Nie musi być równo wycięte, bo i tak będziemy docinać potem dokładniej po zszyciu.


4. Kładziemy części królika prawymi stronami do siebie na warstwie ociepliny, a między nie wkładamy złożony na pół kawałek tkaniny złożeniem na wysokości kieszonki zaznaczonej na szablonie.


5. Spinamy warstwy szpilkami i zszywamy wszystko do kupy...


... pozostawiając w stopie dość dużą dziurę do wywrócenia na prawą stronę:


6. Przycinamy zapasy szwów na ok. 0,5 cm, ścinamy rogi i nacinamy na wypukłościach oraz we wgłębieniach (szczególnie między uszami), żeby wszystko ładnie się układało po wywróceniu na prawą stronę.


7. Wywracamy na prawą stronę i delikatnie rozprasowujemy, tak żeby nie zgnieść warstwy ociepliny, bo stracimy całą miękkość, a króliczek zostanie świnką chudzinką...


8. Zszywamy dziurę dziergając ręcznie lub po prostu ściegiem maszynowym wzdłuż stopy (zawsze można się tłumaczyć, że w zamyśle artystycznym to ma być podeszwa).

 


9. Szyjemy sobie kolejnego królika, albo i więcej (wiadomo że króliki najszybciej się rozmnażają) i przystępujemy do pieszczenia zmysłu wzroku, dotyku, a także podniebienia - bo przecież nad takimi pustymi talerzami nie będziemy siedzieć :)W rolach głównych wystąpili:
len naturalny czarne kwiaty
len ecru czarne kwiaty
ocieplina poliestrowa

W roli epizodycznej:
bawełna teflonowana czarna krata

Pliki (2)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl