Zaznacz stronę

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o zapoznanie się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania przed kontaktem z nami – w ten sposób będziemy mogli szybciej obsługiwać Wasze zamówienia, zamiast pisać te same odpowiedzi w mailach 😉
Kiedy otrzymam zamówienie?

Czas wysyłki zamówień jest wydłużony, ponieważ wszystkie zamówienia drukowane są indywidualnie. Nie mamy produktów na stanie, produkujemy tylko wg potrzeb, zgodnie z filozofią zero waste.
W obecnej chwili mogą zdarzać się opóźnienia, ze względu na konieczność zmniejszonej liczby osób obsługujących maszyny i wysyłki.

W momencie nadania przesyłki (wystawienia etykiety) otrzymasz informację e-mailową, że zamówienie jest gotowe do wysłania i czeka na kuriera.
W momencie odbioru zamówienia przez kuriera, również otrzymasz informację e-mailem, że paczka jest w drodze.

Nie jestem w stanie wpływać na kolejkę zamówień w drukarni, dlatego nie ma sensu pisać i dzwonić w celu przyspieszenia zamówienia. To niemożliwe.

Biorąc pod uwagę czas, jaki jest niezbędny na wysyłkę zamówień, proszę o dokonywanie zakupów z odpowiednim wyprzedzeniem 🙂

Płatność automatyczna się nie powiodła. Jak mogę zapłacić za zamówienie?
W przypadku braku płatności automatycznej, proszę o dokonanie przelewu tradycyjnego. Dane do przelewu znajdziesz tutaj:

https://houseofcotton.pl/kontakt-i-dane-firmy/

Czy mogę coś dołożyć do zamówienia?

Jeśli składasz kolejne zamówienie niedługo po poprzednim, to jest taka możliwość. 

Wybierz wtedy „Domówienie do poprzedniego zamówienia” jako formę dostawy i koniecznie wpisz nr poprzedniego zamówienia.

W przypadku niepodania nr poprzedniego zamówienia lub dokonania wpłaty zbyt późno, kiedy pierwsze zamówienie zostanie już nadane, drugie zamówienie nie zostanie wysłane, dopóki nie otrzymamy dopłaty za jego wysłanie.

Czy mogę otrzymać próbki?

W tej chwili jest już możliwość zamawiania próbek!

Skorzystaj z naszego personalizatora tkanin i dzianin i zamów kilka (czy kilkanaście!) wzorów na jednym odcinku materiału.

Tu znajdziesz instrukcję zamawiania próbek.

Czy mogę wydrukować własny wzór, grafikę, zdjęcie?

Oferujemy możliwość wydrukowania własnego wzoru, wybierz rodzaj materiału i ilość sztuk tutaj:

WŁASNY WZÓR

Wyślij nam mailem plik raportu w rozdzielczości 200-300 dpi i w rozmiarze takim, jaki ma być na wydruku. Najlepiej w formacie png lub tiff, ewentualnie w jpg. Tryb RGB 8bit.

Weź pod uwagę, że szerokość tkaniny nie jest równoznaczna z szerokością zadruku: należy założyć ok. 10 cm na tzw. spady.

Czy tkanina ma certyfikat Oeko-Tex? A czy jest bawełna organiczna?

Wszystkie oferowane przez nas tkaniny oraz dzianiny posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 (bezpieczne dla dzieci i niemowląt).

Nadruk cyfrowy posiada certyfikat Global Organic Textile Standard (GOTS, produkcja organiczna).

Nie mamy natomiast w tej chwili w ofercie tkanin ani dzianin, które same w sobie byłyby organiczne, czyli posiadały certyfikat GOTS.

Jaka jest szerokość tkaniny/dzianiny?
Dane dotyczące gramatury i szerokości tkanin znajdują się na karcie każdego produktu w zakładce Dodatkowe informacje (pod zdjęciem).
Jaki jest przepis prania materiałów?

Wszystkie nasze tkaniny i dzianiny we wzory drukowane są metodą druku cyfrowego, co oznacza, że w miejscach, gdzie jest nadruk, znajduje się warstewka pigmentu.

Dlatego w żadnym razie nie można ich zapierać miejscowo, pocierać, szorować, bo po prostu nadruk ulegnie zniszczeniu.

Poza tym należy je prać najlepiej w 40 stopniach, ponieważ nadruk ma atest WASHING ISO na 40 stopni z punktacją 5/5. Dla 60 stopni punktacja jest 4/5, co oznacza, że po wielu praniach w 60 stopniach nadruk może zacząć się delikatnie spierać.

Zalecamy suszyć na płasko, bez zagięć i wyjmować od razu z pralki po upraniu. Nie zalecamy suszenia w suszarce bębnowej, ale tego nie zalecalibyśmy żadnemu rodzajowi tkaniny czy dzianiny 🙂

Prasowanie na 2 kropki.

Użycie wybielacza oczywiście mocno odradzamy 🙂

Czy materiał trzeba dekatyzować przed szyciem?

Wszystkie nasze tkaniny są wykonane z bawełny lub wiskozy, a oba te surowce kurczą się w praniu, dlatego należy założyć 10% zapas i zdekatyzować przed szyciem.

Jakie są ceny hurtowe? Czy mogę dostać rabat?

Ceny hurtowe:
5% od ceny sklepowej przy zakupie od 20 m.
10% od 125 m
15% od 300 m

Rabaty naliczają się automatycznie w koszyku.

Dodatkowo do zamówień powyżej 300 zł obowiązuje wysyłka gratis na terenie Polski.