Zaznacz stronę

Przedstawiamy kolekcję stworzoną przez współpracującą z nami projektantkę, Paulinę Szewczyk-Sulej.

Kolekcja złożona jest z 9 wzorów, z których każdy występuje w 5 wariantach kolorystycznych, czyli w sumie aż 45 opcji do wyboru dla Ciebie!

Paulina ukończyła Wydział Projektowanie Tkanin i Stylizacja Wnętrz na łódzkiej ASP. Projektuje wzory na tkaniny i jest osobą pełną pasji i energii, która wciąż stawia przed sobą nowe kreatywne wyzwania.

Interesuje się również rekonstrukcją strojów historycznych, modą dawną, projektowaniem wnętrz, naturą i zdrowym stylem życia.

Łąka Polnych Kwiatów

Wzór „Łąka Polnych Kwiatów” przywołuje letnie dobre wspomnienia o beztroskich wakacjach spędzonych na wsi.

Kojarzy się z błogim spokojem, ciepłem, odpoczynkiem.

Mój zachwyt wzbudza zawsze skupisko dziko rosnących kwiatów na łąkach, mnogość kolorów, różnorodność kształtów i gatunków.

Bardzo zależało mi na tym, by przenieść w ilustracyjny autorski sposób własne obserwacje i towarzyszące im uczucia.

Kolorystyka projektu jest jasna i pastelowa z żywymi elementami i akcentami barwnymi.

Będzie dobrym wyborem zarówno na tkaninę odzieżową dla kobiet, jak i dziewczynek.

Idealnie sprawdzi się też na tkaninę do wystroju wnętrza: do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, ogrodu w stylu boho, prowansalskim, eko/bio oraz w każdej przestrzeni, którą chcemy nieco ożywić barwnym dodatkiem o naturalnym motywie.

Jungla

Wzór powstał z osobistego zainteresowania dziko rosnącą naturą w miejscach trudno dostępnych dla człowieka.

Jest pewnego rodzaju wyobrażeniem, której nie miałam jeszcze okazji zobaczyć na własne oczy.

Jest barwną ilustracją opowiadającą o nieskażonej przestrzeni, gdzie można spotkać egzotyczne rośliny i kwiaty oraz baśniowe ptaki.

W projekcie przeważają zielono-niebieskie tony przeplatane ciepłymi odcieniami żółtych, pomarańczowych i fioletowo-różowych plam.

Pattern „Jungla” jest radosny, energetyczny i przywołuje pozytywne emocje. Bardzo dobrze sprawdzi się zarówno na kobiece letnie sukienki, koszule, bluzki czy akcesoria, jak i t-shirty męskie, młodzieżowe, czy dziecięce.

Będzie świetnym wyborem do dekoracji odważnych barwnych wnętrz w formie pościeli, zasłon, czy poduszek, jak i pomieszczeń bardziej stonowanych.

Zioła Prowansalskie

Zioła prowansalskie to bardzo lubiana i często używana przeze mnie przyprawa.

Postanowiłam skupić się na tym, co wchodzi w skład takiej mieszanki, przyjrzeć się każdej roślince z osobna i ubrać je wszystkie w jeden wzór o wszechstronnym zastosowaniu.

Moim celem była dokładna analiza poszczególnych ziół i wnikliwa obserwacja indywidualnych cech ich budowy.

Powstały pattern jest bardzo delikatny i pastelowy.

Przeważają w nim różne odcienie zieleni, zatem miłośniczki tego koloru odnajdą tu coś dla siebie.

Wzór „Zioła prowansalskie” będzie doskonałym wyborem do ozdobienia zarówno kuchni (zasłonki, obrus, bieżnik), jak i salonu, czy pokoiku dziecięcego w stylu prowansalskim, boho, eko/bio.

Sprawdzi się też jako tkanina odzieżowa dla osób, którym bliska jest natura.

Turysta Tatrzański

Wzór powstał z miłości do wędrówek górskich po polskich Tatrach.

Wielokrotnie pakując niezbędny na wyprawę sportowy ekwipunek myślałam sobie, że chciałabym narysować ilustrację, która opowiadałaby pewną turystyczną osobistą historię.

Dzięki tej potrzebie powstał monochromatyczny pattern „Turysta tatrzański”, który jest mi podwójnie bliski, gdyż zilustrowałam w nim wyposażenie, które zawsze zabieram na wspinaczkę.

Pierwotna kolorystyka jest czarno-biała, jednak poszerzyłam paletę o kilka dodatkowych kolorów tła, przy jednoczesnym zachowaniu czarnej linii rysunku.

Wzór świetnie sprawdzi się dla pasjonatów turystyki górskiej na t-shirty, bluzy, różnego rodzaju akcesoria zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i młodzieży.

Odpowiednio wyglądałby też na drobnych tekstylnych dodatkach do wystroju wnętrza, np dekoracyjnych poduszkach.

Dobrze sprawdzi się we wnętrzach młodzieżowych, nowoczesnych i w każdym, które potrzebuje graficznego akcentu.

Kwiat Jabłoni

Wzór powstał z miłości do Natury. Jego inspirację stanowi magia jabłoni kwitnącej wiosną, jej słodki zapach oraz ulotność i delikatność.

Na wzorze możemy zaobserwować zarówno pudroworóżowe kwiaty w pełnym rozkwicie, jak i nierozwinięte pąki wraz z listkami.

Kolorystyka wzoru jest pastelowa i stonowana, dzięki czemu kojarzy się on z lekkością, dziewczęcością i romantycznością.

Projektując ten wzór chciałam pokazać piękno i osobisty zachwyt nad zjawiskiem rodzącej się przyrody.

Moim pragnieniem było również zatrzymanie tego wspomnienia na dłużej, dzięki możliwości umieszczenia ilustracji na tkaninie.

Pattern „Kwiat jabłoni” sprawdzi się świetnie zarówno jako materiał do wystroju wnętrza (pościel, zasłony, dekoracyjne poduszki), jak i tkanina odzieżowa dla kobiet i dziewczynek (T-shirty, bluzki, bluzy, sukienki).

Będzie idealnie dopełniał wnętrza w stylu prowansalskim, boho, eko/bio, jak pokoik dziecięcy.

Wdzięczne Zajączki

Projektując ten wzór spełniłam swoje dziecięce marzenie o wzorze z motywem ulubionego zwierzątka domowego.

Skupiłam się na tym, by każdy zajączek był ukazany podczas innej czynności przy jednoczesnym zachowaniu ilustracyjnego charakteru rysunku i nieco baśniowej stylistyki.

Zależało mi na tym, by pattern wzbudzał miłe skojarzenia zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Kolorystyka projektu jest delikatna, jasna i pastelowa.

Białe rumiane zajączki są ukazane na kilku kolorach tła.

Wzór bardzo dobrze skomponuje się z jasnym dziecięcym wnętrzem, ale również dobrze dopełni te nieco bardziej wyraziste.

Idealnie nadaje się na pościel, poduszki, kosze na zabawki, organizery do dekoracji pokoju pociech w różnym wieku, ale również świetnie sprawdzi się na ubranka.

Monochromatyczne Liście

Pomysł na wzór „Monochromatyczne Liście” rozpoczęła przygoda z hodowlą roślin doniczkowych.

Moją uwagę zwróciła pewnego dnia pnąca Scindapsus pictus ze względu na ładny kształt liści i występujące na nich oryginalne przebarwienia.

Postanowiłam w graficzny sposób narysować liściasty gąszcz i skupić się na charakterystycznych dla tej rośliny detalach.

Pierwsza wersja projektu jest monochromatyczna z czarnym rysunkiem na białym tle. Dodatkowo powstała też seria z zielonkawymi odcieniami tła i szarozielonym rysunkiem.

Wzór będzie idealnym wyborem dla osób kochających naturę i lubiących nieco bardziej stonowane kompozycje.

Sprawdzi się zarówno na odzieży dla kobiet i mężczyzn – sukienki, koszule, t-shirty, jak i w formie dodatków do wnętrz: poduszki, zasłony, pościel, tkanina obiciowa, akcesoria.

Będzie pasowała do wnętrz w stylu bio/eko oraz w pomieszczeniach, które potrzebują stonowanych ale jednocześnie wyrazistych naturalnych akcentów i wzorów.

Śliwki

Inspiracją do narysowania wzoru była wizyta na targu, gdzie zaobserwowałam mnogość odmian śliwek i różnorodność kolorów. 

Bardzo spodobał mi się ten widok i postanowiłam w plastyczny autorski sposób uchwycić go za pomocą kredek na papierze. 

Skupiłam się na tym, by zachować lekkość i szkicowość projektu przy jednoczesnym uchwyceniu interesującej gry barw.

Powstały śliwkowy wzór jest radosny, pełen soczystych kolorów, ukazujący owoce w ilustracyjnym stylu.

Dobrze sprawdzi się zarówno na tkaniny odzieżowe dla dorosłych i dzieci, jak i w formie dekoracji do wnętrza na obiekty tekstylne, np. poszewki na poduszki, pościel, obrus.

Będzie współgrał z energetycznym wnętrzem, ale świetnie sprawdzi się też w stonowanych pomieszczeniach wymagających nieco ożywienia.

Dzika Róża

Projektując ten wzór skupiłam się na własnych obserwacjach natury.

Bardzo lubię spacery poza miastem i analizowanie tego, co spotykam na swojej drodze.

Urzeka mnie delikatność płatków, piękno formy i kolorystyka dziko rosnących róż wraz ze swoimi owocami.

Podczas rysowania skupiłam się na tym, by uchwycić charakterystyczny gąszcz i formę roślinki.

Zdecydowałam się na bardzo subtelną jasną kolorystykę, która będzie odpowiednia zarówno dla kobiet na tkaninę odzieżową, jak i do wystroju wnętrz dla dorosłych i dzieci, tj. poduszki, zasłonki, pościel.

Wzór będzie idealnie współgrał z wnętrzem w stylu boho, prowansalskim, bio/eko oraz z każdym naturalnym pomieszczeniem, które wzór będzie pięknie dopełniał.

Zainspiruj się zestawieniami wzorów i przykładami ich zastosowania: